Nowy portal dla wolontariuszy pomocni-poznan.pl

Nowy portal dla wolontariuszy pomocni-poznan.pl

Data publikacji: 2019-06-07

Nowo otwarta platforma pomocni-poznan.pl to miejsce wymiany informacji na temat wolontariatu na teranie Miasta Poznania.

Platforma powstała w oparciu o model wypracowany przez Miasto Stołeczne Warszawę („Ochotnicy Warszawscy”). Głównym celem przyświecającym funkcjonowaniu strony jest udostępnienie szerokiemu odbiorcy miejsca w Internecie poświęconego tylko i wyłącznie aktywności wolontariackiej. Na portalu organizacje pozarządowe, instytucje i przedsiębiorstwa mogą umieszczać oferty współpracy bez obawy, że znikną one wśród gąszczu informacji (jak to często ma miejsce w mediach społecznościowych). Założeniem portalu jest rozpropagowanie idei bezinteresownej pomocy i zbudowanie infrastruktury ułatwiającej pośredniczenie pomiędzy organizatorami a potencjalnymi wolontariuszami.

Na stronie znajdują się również artykuły dotyczące działań wolontariackich na terenie miasta (np. aktualności z różnorodnych wydarzeń) oraz przydatne informacje prawne.

Wejdź na stronę www.pomocni-poznan.pl

Źródło: Urząd Miasta Poznania, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Oddział Koordynacji Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, www.poznan.pl/organizacjeDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]