Najnowsze aktualności

Projekt „Czas na seniora” na półmetku

Data publikacji: 09.08.2019
Projekt „Czas na seniora” na półmetku
Stowarzyszenie Metropolia Poznań zakończyło pierwszy wiosenno-letni cykl warsztatów senioralnych w dziesięciu gminach Metropolii Poznań. Spotkania odbywały się w ramach projektu „Czas na seniora” i miały na celu aktywizację obywatelską oraz integrację społeczną osób starszych. Łącznie w spotkaniach wzięło udział ponad 190 osób 60+ z terenu aglomeracji poznańskiej. Od września rozpoczniemy jesienną odsłonę warsztatów i pojawimy się w kolejnych dwunastu samorządach.

Bezpłatne szkolenie asystent seniora z niepełnosprawnością

Data publikacji: 08.08.2019
Bezpłatne szkolenie asystent seniora z niepełnosprawnością
Fundacja Pomocy Seniorom i Rodzinie AMA oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie zapraszają mieszkańców Gminy Dopiewo, w szczególności opiekunów społecznych, wolontariuszy i osoby, które już zajmują się seniorem w domu, na bezpłatne szkolenie, które poprowadzą lekarze z Katedry Geriatrii i Gerontologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz profesjonalnie przygotowane pielęgniarki.

Warsztaty senioralne w Biedrusku

Data publikacji: 06.08.2019
Warsztaty senioralne w Biedrusku
Mimo że Biedrusko (Gmina Suchy Las), gdzie odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Czas na seniora”, słynie w regionie z pobliskiego poligonu, jednak tutejsi seniorzy nie tylko okazali się przyjaźni i pokojowo nastawieni, ale nawet spontanicznie zakończyli nasze spotkanie rodzinnym zdjęciem.

Warsztaty senioralne w Szamotułach

Data publikacji: 06.08.2019
Warsztaty senioralne w Szamotułach
Kolejną miejscowością w Metropolii Poznań, w której odbyły się aktywizacyjne warsztaty senioralne realizowane w ramach projektu pt. „Czas na seniora” były Szamotuły.

Warsztaty senioralne w Kostrzynie

Data publikacji: 24.07.2019
Warsztaty senioralne w Kostrzynie
W Kostrzynie warsztaty dla seniorów odbyły się w Sali widowiskowej Kostrzynianka w dniach 22-23 lipca br. Po dwóch dniach ciekawych rozmów i debat wiemy już, że tutejsi seniorzy w sposób szczególny zgłaszają potrzeby udostępnienia świetlic lub klubów dla seniorów oraz że mają wielkie chęci na zaangażowanie się w przedsięwzięcia międzypokoleniowe.

Portal "RZEKI CZASU" pomoże zachować pamięć o Obornikach i regionie

Data publikacji: 21.07.2019
Portal "RZEKI CZASU" pomoże zachować pamięć o Obornikach i regionie
Biblioteka Publiczna w Obornikach uruchomiła portal WWW.RZEKI-CZASU.PL, gdzie każdy pasjonat będzie mógł znaleźć dokumentalne materiały edukacyjne, w tym zdigitalizowane historyczne zdjęcia i dokumenty, o Obornikach i  regionie. To doskonała forma utrwalania tożsamości kulturowej i regionalnej.

Warsztaty senioralne w Komornikach

Data publikacji: 18.07.2019
Warsztaty senioralne w Komornikach
Nasz letni warsztatowy ekspres w dniach 15-16 lipca br. stanął na stacji Komorniki. Był czas na ożywione dyskusje i retoryczne emocje, ale także spokojne argumentowanie na temat potrzeb seniorów. A Ci w najbliższym czasie mają w planie doprowadzenie do uruchomienia komornickiej karty seniora oraz do wprowadzenia usługi „pudełka/koperty życia”.
';
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]