Kolejna edycja konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki”

Kolejna edycja konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki”

Data publikacji: 2019-06-14

Burmistrz Obornik we współpracy z Obornicką Radą Seniorów ogłasił konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki”.

Głównym celem konkursu jest promowanie miejsc przyjaznych Seniorom działających na terenie Obornik i Gminy Oborniki: kawiarni, sklepów, aptek, punktów usługowych, instytucji: kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych, użyteczności publicznej i innych, odpowiadających na potrzeby starszych mieszkańców, poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy, w których osoby starsze czują się miło i swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane.

Realizacja konkursu promującego instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych – z wyłączeniem podmiotów, które statutowo podejmują działania na rzecz seniorów – stanowi jedną z form aktywności, wpisujących się w założenia członkostwa Gminy Oborniki w Globalnej Sieci Miast i Społeczności Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia.

W związku z powyższym Samorząd zaprasza do składania zgłoszeń podmiotów, które pragną uzyskać certyfikat „Miejsce przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki”. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza.

Zgłoszenia mogą dokonać: instytucje, firmy, organizacje, urzędy i osoby fizyczne (grupa przynajmniej 10 osób).

Regulamin konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom w Gminie Oborniki” i szczegóły dot. zgłoszeń dostępne są na stronach internetowych: www.oborniki.pl oraz www.seniorzy.oborniki.pl

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się podczas III Obornickiego Weekendu Seniorów.

Źródło: www.seniorzy.oborniki.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]