Portal "RZEKI CZASU" pomoże zachować pamięć o Obornikach i regionie

Portal "RZEKI CZASU" pomoże zachować pamięć o Obornikach i regionie

Data publikacji: 2019-07-21

Biblioteka Publiczna w Obornikach uruchomiła portal WWW.RZEKI-CZASU.PL, gdzie każdy pasjonat będzie mógł znaleźć dokumentalne materiały edukacyjne, w tym zdigitalizowane historyczne zdjęcia i dokumenty, o Obornikach i regionie. To doskonała forma utrwalania tożsamości kulturowej i regionalnej.

RZEKI CZASU – obornickie cyfrowe repozytorium historyczne jest portalem, w którym prezentowane są związane z Obornikami i regionem dokumentalne materiały edukacyjne, służące nauczycielom, uczniom, studentom, pasjonatom historii, autorom opracowań i publikacji o Obornikach, ale także wszystkim zainteresowanym historią miasta i regionu. Dokumenty, fotografie, plakaty, filmy, nagrania audio i prezentacje multimedialne uporządkowane w grupy tematyczne i kolekcje tworzą interaktywną ekspozycję – swoiste wirtualne muzeum, w którym obok zasobów własnych obornickiej Biblioteki Publicznej, funkcjonują obiekty (zabytki) rozproszone w różnych instytucjach obornickich.

Dzięki pomocy finansowej Gminy Oborniki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, utworzono i wyposażono w obornickiej Bibliotece Publicznej pracownię digitalizacyjną, a następnie rozpoczęto wraz z partnerami pozyskiwanie i cyfryzację archiwaliów. Nadrzędnym celem przedsięwzięca jest ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego ziemi obornickiej.

Przejdź do portalu

Źródło: www.seniorzy.oborniki.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]