Bezpłatne szkolenie asystent seniora z niepełnosprawnością

Bezpłatne szkolenie asystent seniora z niepełnosprawnością

Data publikacji: 2019-08-08

Fundacja Pomocy Seniorom i Rodzinie AMA oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie zapraszają mieszkańców Gminy Dopiewo, w szczególności opiekunów społecznych, wolontariuszy i osoby, które już zajmują się seniorem w domu, na bezpłatne szkolenie, które poprowadzą lekarze z Katedry Geriatrii i Gerontologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz profesjonalnie przygotowane pielęgniarki.

W trakcie spotkań każdy uczestnik nabędzie wiedzę teoretyczną z zakresu:

  • Choroby wieku starszego z podziałem na grupy oraz metodyka postępowania z podopiecznym w zależności od przydziału do grupy.
  • Podstawy psychologii z elementami umiejętności nawiązania kontaktu z podopiecznym oraz przeciwdziałaniu wypalenia opiekuna.
  • Podstawy teoretyczne rozpoznawania zagrożeń życia i umiejętności udzielenia pierwszej pomocy.

Część warsztatowo-ćwiczeniowa umożliwi zapoznanie się z technikami znacznie ułatwiającymi opiekę nad seniorem:

  • Warsztaty zabiegów pielęgnacyjnych z chorym w różnym stopniu niepełnosprawności: (specjalistyczne karmienie, toaleta i zabiegi higieniczne, sposoby unoszenia i zmiany pozycji, nauka właściwego oddychania, ćwiczenia usprawniające krążenie obwodowe, strategia przeciwodleżynowa).
  • Pierwsza pomoc w zagrożeniu zdrowia i życia w warunkach domowych: (praca na fantomach – umiejętność ułożenia pacjenta w pozycji bezpiecznej, zabezpieczenie podstawowych funkcji życiowych).

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Szkolenie składa się z dwóch części: teoretycznej(8h) i praktycznej(8 h) – (4 spotkania po 4 godziny).

Miejsce szkolenia: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie, ul. Polna 1a

Terminy szkoleń: 2 i 3 i 5 i 6 września 2019 r. o godz.16.00-20.00

Zapisy: prowadzi pani Anna Szczęsna w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dopiewie, w godzinach między 8.00 a 15.00 osobiście lub telefonicznie: 618 148 020.

Źródło: www.dopiewo.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]