Poznańscy seniorzy przytulają maluszki!

Poznańscy seniorzy przytulają maluszki!

Data publikacji: 2019-12-13

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu w okresie od kwietnia do grudnia 2019 roku zrealizuje pionierski w skali kraju projekt “Senior maluszka tuli”.

Zdarzają się sytuacje, że rodzic dziecka będącego na Oddziale od dłuższego czasu, nie jest w stanie przebywać cały okres z dzieckiem w szpitalu. Na Oddziale Noworodkowym przebywa wielu małych pacjentów. Ze względu na różne sytuacje (np. choroba rodziców, porzucenie) dziecko przebywa w samotności, czego efektem jest wzrastający stres, poziom lęku, obniżenie układu odpornościowego, a także konsekwencje długofalowe, odbijające się negatywnie na rozwoju psychicznym dziecka.

Projekt obejmuje szkolenie wolontariuszy-seniorów i wprowadzenie ich na Oddział Noworodkowy Szpitala Miejskiego im. Raszei. Celem jest pomoc zarówno rodzicom jak i pracownikom Szpitala w opiece nad dzieckiem podczas pobytu na Oddziale Noworodkowym. Pomoc ze strony wolontariusza Seniora 60+ polega na spędzaniu czasu z dzieckiem, przede wszystkim na tuleniu dziecka (za zgodą rodzica i personelu szpitalnego).

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Źródło: www.hospicjum-palium.pl/senior-maluszka-tuli/
www.wtk.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]