Warsztaty senioralne za nami!

Warsztaty senioralne za nami!

Data publikacji: 2019-12-31

Z końcem roku kończy się także tegoroczna edycja projektu "Czas na seniora" finansowanego ze środków Programu ASOS. 2019 roku upłynął nam na pełnych kreatywności 22 spotkaniach warsztatowych z seniorami z terenu Metropolii Poznań.

To był wyjątkowy czas budowania pewności siebie i skutecznej komunikacji, identyfikacji deficytów i braków w środowisku senioralnym i wreszcie kreowania ambitnych przedsięwzięć mających na celu aktywizację osób 60+ lub rozwiązanie najbardziej palących problemów.

2070 kilometrów pomysłów i doświadczeń!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, które odbyły się ponad 20 gminach aglomeracji poznańskiej. Mieliśmy możliwość spotkania z różnymi grupami seniorów - z klubów seniora, domów dziennej opieki, stowarzyszeń i zrzeszeń senioralnych, a także z grupami aktywnymi w Radach Seniorów w poszczególnych samorządach. Mimo tych różnic, gdziekolwiek się nie udaliśmy spotykaliśmy się z bardzo zbliżonymi reakcjami - otwartości, zaangażowania, serdeczności i dobrego humoru. Wiele się przez ten czas nauczyliśmy. Nierzadko przychodziły nam myśli, że to nie my jesteśmy trenerami a przyjeżdżamy na prawdziwą naukę... naukę życia. To właśnie przebywając z naszymi seniorami czyliśmy jak wiele nam daje ten czas nie tylko by wzajemnie się rozumieć - mimo różnicy wieku, ale taże by czerpać wzajemnie od siebie i dowiadywać się o tym jak świat wyglądał w czasach, których już nie pamiętamy.

Nie tylko seniorzy

Nasz warsztatowy objazd po Metropolii Poznań, podczas którego przejechaliśmy ponad 2000 kilometrów, stał się także okazją do spotkań z osobami wspierającymi seniorów. Były to osoby z przeróżnych środowisk - z organizacji pozarządowych, z urzędów samorządowych i centrów wsparcia seniorów, dziennych domów seniora, bibliotek, firm realizujących projekty wspierające seniorów. Przykład Waszego zaangażowania dla dobra osób starszych inspiruje na przyszłość!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za ten czas... Czas na seniora! :)Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]