Gmina Śrem wspiera seniorów w trudnym czasie

Gmina Śrem wspiera seniorów w trudnym czasie

Data publikacji: 2020-05-08

Gmina Śrem uruchomiła specjalną pomoc dla seniorów, którzy ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa czują się samotne, odizolowane.

W ramach pomocy m.in. uruchomiono całodobowy telefon, przy którym czeka osoba gotowa w każdej chwili porozmawiać. Ponadto, uruchomiony został numer telefonu, pod który seniorzy mogą przez całą dobę dzwonić w celu uzyskania wsparcia psychologicznego. Uruchomione zostały też: pomoc usługowa w środowisku zamieszkania, wsparcie „Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej” oraz całodobowy telefon interwencyjny.

Z pomocy mogą korzystać osoby, które ukończyły 60 rok życia, szczególnie te, które mają problemy w samodzielnym funkcjonowaniu; osoby po 60., które mają rodzinę, ale jej członkowie z powodów obiektywnych nie mogą świadczyć pomocy; samotne osoby niepełnosprawne, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności i wymagające stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby, a z przyczyn obiektywnych nie mogą liczyć na pomoc członków rodziny; osoby starsze, które w związku z obecną sytuacją nie mogą zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb życiowych.

– Samotność to prawdziwy koszmar. Ale by ją zwyciężyć, wystarczy drugi człowiek – zapewniają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie.

Źródło: www.metropoliapoznan.pl, www.srem.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]