Poszukiwani wolontariusze do szycia maseczek Seniorro!

Poszukiwani wolontariusze do szycia maseczek Seniorro!

Data publikacji: 2020-07-09

W Poznaniu trwa ciekawy i ważny społecznie projekt związany z przygotowaniem przez wolontariuszy maseczek ochronnych dla seniorów. Pilnie poszukiwane są osoby, które podejmą się szycia maseczek.

Maseczka Seniorro to akcja w ramach której wolontariusze i wolontariuszki w wieku senioralnym z Poznania szyją maseczki ochronne dla seniorów i seniorek z Poznania. W przedsięwzięcie włączyły się poznańskie organizacje pozarządowe - Fundacja Petra, Fundacja Orchidea i Stowarzyszenie CREO. Akcja jest wspierana przez Miasto Poznań, a finansowanie wzięła na siebie Fundacja Veolia. Łącznie uszytych zostanie aż 15.000 maseczek.

Cały czas poszukiwani są wolontariusze i wolontariuszki, którzy włączą się w szycie maseczek.

  • Osoby z Winograd, Winiar, Piątkowa, Sołacza, Podolan, Strzeszyna, Kiekrza Naramowic, Rataj lub okolic tych dzielnic, mogą zgłaszać się się do Stowarzyszenia Creo. E-mail: maseczkaseniorro@centrumcreo.pl, telefon: 508 024 833.
  • Chętni z Jeżyc, Ogrodów, Grunwaldu, Centrum, Wildy, Junikowa, Śródki, Smochowic, Woli lub okolic tych dzielnic, mogą zgłosić się do Fundacji PETRA senior. E-mail: fundacja@petra-senior.pl, telefon: 724 976 584.
  • Seniorzy i wolontariusze z Łazarza, Dębca, Górczyna, Świerczewa, Starołęki, Minikowa, Antoninka lub okolic tych dzielnic mogą zgłaszać się do Fundacji ORCHidea. E-mail: fundacjaorchidea@poczta.fm, telefon: 601 493 705

Bieżące informacje i zdjęcia z akcji można znaleźć na Facebooku:
Maseczka Seniorro.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję!Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]