Seniorzy z Poznania zamawiają książki do domu

Seniorzy z Poznania zamawiają książki do domu

Data publikacji: 2020-10-21

Seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie od czerwca mogą ponownie korzystać z usług "Książka dla seniora" i "Czytanie bez barier". W ramach prowadzonych przez Bibliotekę Raczyńskich akcji bibliotekarze dostarczają do domów zamówione przez czytelników książki.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną Biblioteka Raczyńskich zachęca do korzystania z tej formy dostępu do zbiorów. Wykonujący usługi bibliotekarze są zaopatrzeni w maseczkę i rękawiczki, a odwiedzany czytelnik jest zobowiązany do zasłonięcia ust i nosa na czas wizyty. Wszystkie zwracane książki podlegają kwarantannie.

Czytelnicy chcący skorzystać z usługi, składają zamówienia telefonicznie, dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt pod numer telefonu 61 646 33 44 (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00). Biuro przyporządkuje zgłoszenie czytelnika według adresu jego zamieszkania do konkretnej, najbliższej wskazanemu adresowi placówki, która objęta jest programem. W akcjach uczestniczą 4 filie rejonowe Biblioteki Raczyńskich:

  • Filia 2, os. Oświecenia 59,
  • Filia 12/46, ul. Arciszewskiego 27,
  • Filia 14, os. Bolesława Chrobrego 120,
  • Filia Wildecka, ul. Robocza 4a.

Pracownicy przygotują zbiory, kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach. Bibliotekarze odwiedzają czytelników raz w tygodniu: w każdy poniedziałek w godzinach 11:30-14:30. Podczas odwiedzin są wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem oraz numerem telefonu. Umożliwiają one sprawdzenie wiarygodności osoby odwiedzającej.

Skorzystać z usługi mogą osoby posiadające kartę biblioteczną, a także takie, które nie są użytkownikami Biblioteki Raczyńskich. W drugim przypadku, podczas pierwszej wizyty, bibliotekarz na podstawie dowodu osobistego dokona zapisu nowego czytelnika.

Więcej o usługach "Książka dla seniora" i "Czytanie bez barier" można znaleźć na stronie Biblioteki Raczyńskich.

Źródło: www.poznan.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]