Czytanie bez barier w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

Czytanie bez barier w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

Data publikacji: 2021-01-07

W największej poznańskiej bibliotece nadal działają usługi: Książka dla seniora i Czytanie bez barier. Mogą z nich skorzystać starsi mieszkańcy miasta oraz osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Zamówienia składane są telefonicznie poprzez Biuro Poznań Kontakt.

Aby wypożyczyć książkę czy audiobook, wystarczy zadzwonić do miejskiego call center (tel. 61-646-33-44), od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00. Biuro przyporządkowuje zgłoszenie czytelnika do konkretnej, najbliższej jego miejscu zamieszkania placówki, która objęta jest programem. W akcji uczestniczą 4 filie rejonowe Biblioteki Raczyńskich: Filia 2 (os. Oświecenia 59), Filia 12/46 (ul. Arciszewskiego 27), Filia 14 (os. Bolesława Chrobrego 120) oraz Filia Wildecka, ul. Robocza 4a.

Wybrani pracownicy przygotowują zbiory, kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach. Odwiedzają czytelników raz w tygodniu: w każdy poniedziałek w godzinach od 11.30 do 14.30. Podczas odwiedzin są wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem oraz numerem telefonu - dzięki temu można łatwo sprawdzić ich wiarygodność.

Aby skorzystać z usługi, należy mieć kartę biblioteczną. Jeśli czytelnicy nie są użytkownikami Biblioteki Raczyńskich, podczas pierwszej wizyty bibliotekarza mogą się zapisać (konieczny będzie dowód osobisty).

Bibliotekarze, którzy przynoszą zbiory do domów poznaniaków, są zaopatrzeni w maseczkę i rękawiczki. Odwiedzany czytelnik na czas wizyty powinien założyć maseczkę. Zwracane do biblioteki książki podlegają kwarantannie.

Uwaga: Od 12 lutego Filia Wildecka (oraz Filia nr 53) będą nieczynne do odwołania. Związane jest to z ich przenosinami do nowego lokalu przy ul. Hetmańskiej 91 (galeria handlowa Green Point). Oznacza to, że obie filie wypożyczają książki tylko do 11 stycznia, po tym terminie będą już tylko przyjmować zwroty.

W styczniu 2021 r. Wypożyczalnia i Czytelnia w gmachu głównym czynne będą od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 19.00, godziny otwarcia w soboty pozostają bez zmian.

W związku z tym zmienia się też grafik godzin, w których można korzystać z Czytelni: 9.00-11.30, 12.00-14.30, 15.00-17.00 i 17.30-19.00. Planowaną tam wizytę wraz z listą książek należy zgłaszać mailowo: informacja@bracz.edu.pl.

www.poznan.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]