Pomoc dla seniorów - dyżur policjanta

Pomoc dla seniorów - dyżur policjanta

Data publikacji: 2021-04-06

Jak działają oszuści podczas pandemii? Jak postępować w sytuacji zagrożenia? Gdzie szukać pomocy? Mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu razem z Centrum Inicjatyw Senioralnych prowadzą porady telefoniczne, dzięki którym każdy senior i seniorka mogą poczuć się bezpieczniej.

Policjanci udzielają informacji na temat zagrożeń, z jakimi starsi poznaniacy i poznanianki mogą spotkać się w życiu codziennym. Informują, gdzie w razie konieczności uzyskać pomoc w danej sprawie oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Dyżury odbywają się w każdy wtorek w godz. 12.00-14.00 pod numerem tel. 887 666 508.

Mundurowi podkreślają, że oszuści nie wahają się wykorzystywać pandemii, by wyłudzić pieniądze. Proponują szczepionki bez konieczności oczekiwania na termin, oferują swoje usługi w związku z dezynfekcją mieszkań - dzięki czemu dostają się do domów i kradną pieniądze oraz wartościowe rzeczy. Proponują też magiczne amulety, które mają odstraszać wirusy oraz próbują wyłudzać pieniądze, podszywając się pod innych - np. udają kogoś z rodziny i proszą o dużą kwotę na lekarstwa ratujące życie.

Policjanci przypominają: każda chora osoba, która tego potrzebuje, zostanie przyjęta do szpitala i będzie leczona w adekwatny sposób; amulet nie uchroni przed wirusem, a do szczepień przeciwko COVID-19 została utworzona ogólnokrajowa rejestracja.

Źródło: www.poznan.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]