W Poznaniu otwarto punkt opieki dla seniorów, którzy przeszli COVID-19

W Poznaniu otwarto punkt opieki dla seniorów, którzy przeszli COVID-19

Data publikacji: 2021-05-05

5 maja w budynku Hospicjum Palium na os. Rusa 55 rozpoczął działalność Punkt Opieki post-COVID 60+. Seniorzy mogą tam skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.

Ten pilotażowy projekt powstał z myślą o starszych mieszkańcach, którzy przeszli COVID-19. Jego celem jest zapobieganie u nich szeroko pojętym powikłaniom po przebyciu choroby.

- Pandemia przyniosła wyzwania nie tylko w kontekście leczenia chorych w fazie ostrego zakażenia wirusem SARS CoV-2, ale także tych, u których objawy i dolegliwości po przechorowaniu trwają jeszcze długo i potencjalnie zagrażają ich sprawności oraz samodzielności. Aby temu zapobiec Miasto Poznań uruchomiło Punkt Opieki post-COVID 60+, w którym seniorzy zostaną objęci kompleksową opieką interdyscyplinarnego zespołu geriatrycznego - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Z bezpłatnych konsultacji mogą skorzystać osoby, które:

  • mają 60 lat (według rocznika urodzenia) i więcej,
  • mieszkają na stałe lub czasowo w Poznaniu,
  • przeszli COVID-19 (wymagana dokumentacja potwierdzająca),
  • w okresie min. 12 tygodni od rozpoznania choroby mają nowe objawy, dolegliwości lub pogorszenie funkcjonowania.

Aby umówić się na pierwszą wizytę należy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44.

U wszystkich osób przyjętych do punktu zostanie wykonana w pierwszej kolejności kompleksowa ocena geriatryczna, a następnie - w zależności od zdiagnozowanych potrzeb - dostępne będą konsultacje: geriatryczna, neuropsychologiczna, dietetyczna, fizjoterapeutyczna, oraz z zakresu terapii zajęciowej.

Realizatorem projektu jest Polskie Towarzystwo Gerontologiczne, z którym Miasto podpisało umowę na prowadzenie Punktu Opieki post-Covid 60+.

Więcej informacji: https://geriatria2019.wixsite.com/website-1.

Źródło: www.poznan.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]