Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu ponownie otwarte!

Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu ponownie otwarte!

Data publikacji: 2021-10-22

Centrum Inicjatyw Rodzinnych ponownie otworzyło się na poznaniaków i poznanianki. Po remoncie CIR wzbogaciło się o wyjątkowe miejsce - Komfortkę. To pomieszczenie, w którym można przewinąć dorosłą osobę z niepełnosprawnością.

W czwartek, 21 października, Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta oraz Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania ponownie otworzyli dla mieszkańców Poznania Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Znalazło się w nim nowe pomieszczenie - Komfortka.

To miejsce, w którym będzie można przewinąć dorosłą osobę z niepełnosprawnością ruchową, korzystającą z pieluch. Oprócz przewijaka znajduje się tam także umywalka. Z pomieszczenia korzystać mogą także rodziny z dziećmi. Nazwa nie jest przypadkowa - została wybrana w ogólnopolskim konkursie.

- Jest to pierwsze takie miejsce w centrum Poznania. Do tej pory nie było takiego pomieszczenia w mieście, w którym osoby dorosłe z pomocą swoich opiekunów mogłyby dokonać w godnych i bezpiecznych warunkach czynności higienicznych - mówi Urszula Mańkowska, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych dzięki zainstalowaniu przewijaka dołączyło do akcji ,,Przewijamy Polskę''. To wyjątkowa inicjatywa koalicji pięciu organizacji pozarządowych. Poznań reprezentuje Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym "Żurawinka".

- Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu prezydenta Poznania i Marii Lisieckiej-Pawełczak, miejskiej radnej oraz środkom finansowym zapewnionym na ten cel przez Radę Miasta Poznania - dodaje Urszula Mańkowska.

Z przewijaka można korzystać w godzinach pracy Centrum Inicjatyw Rodzinnych: od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-18:00.

Źródło: www.poznan.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]