CYFROWY SENIOR - nowy projekt edukacji cyfrowej dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej!

CYFROWY SENIOR - nowy projekt edukacji cyfrowej dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej!

Data publikacji: 2021-10-28

Stowarzyszenie Metropolia Poznań, wraz ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko-Ostrowska realizuje cykl warsztatów edukacji cyfrowej dla seniorów wraz ze wsparciem zdalnym. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa osoby 60+!

Stowarzyszenie Metropolia Poznań w związku z realizacją projektu pt. „CYFROWY SENIOR – Program edukacji cyfrowej seniorów w Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” dofinansowanego ze środków Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025, informuje seniorów o planowanych jesienią tego roku różnych formach wsparcia osób 60+ chcących rozpocząć przygodę z wykorzystaniem internetu.

Ten projekt jest dla Ciebie, jeśli:

  • chcesz uzyskać umiejętności wykorzystania komunikatorów internetowych np. WhatsApp / Messenger / Skype,
  • uważasz, że warto dowiedzieć się więcej na temat zagrożeń jakie senior może spotkać w sieci,
  • planujesz korzystać z zasobów internetowych z dziedziny kultury, rozrywki i hobby, ale nie wiesz jak to zrobić,
  • chcesz poznać możliwości korzystania z usług e-administracji m.in. poprzez profil zaufany,
  • pragniesz uzyskać aktualną wiedzę i praktyczne umiejętności dotyczące publicznych usług e-zdrowia tj. założenie Internetowego Konta Pacjenta (IKP), e-recepty, e-skierowania, sprawdzanie terminów wizyt u specjalistów online.

W ramach projektu na terenie Metropolii Poznań odbędzie się pięć dwudniowych warsztatów, podczas których seniorzy będą mieli możliwość uzyskania niezbędnej wiedzy i umiejętności w dziedzinie wykorzystania internetu w celu łatwienia życia codziennego, korzystania z domu z usług publicznych czy rozwoju zainteresowań.

W obecnych czasach zagrożenia epidemicznego związanego z COVID-19 internet staje się dla seniorów niezmiernie ważnym źródłem informacji oraz drogą do jak najpełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym i publicznym.

Planuje się realizację działań:

  • w formie stacjonarnej – warsztaty dla seniorów,
  • w formie zdalnej – doradztwo indywidualne dla seniorów-uczestników warsztatów,
  • dodatkowe formy wsparcia – przygotowanie poradników dla seniorów, raportów merytorycznych, edukacyjnego materiału filmowego.

W najbliższym czasie przekażemy informację o terminach i lokalizacjach warsztatów oraz o możliwości zapisów na wydarzenia. Warszataty odbędą się w różnych lokalizacjach na terenie aglomeracji poznańskiej. Uczestnictwo w warsztatach dla seniorów jest całkowicie bezpłatne. Podczas wydarzeń organizatorzy zapewnią tablety z dostępem do internetu, poczęstunek. Wydarzenia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy.

Dbając o Państwa bezpieczeństwo warsztaty odbędą się w małych grupach oraz z zachowaniem wszelkich obostrzeń epidemicznych a urządzenia, na których będą Państwo pracowali będą poddane dezynfekcji.

.

Projekt pt. „CYFROWY SENIOR – Program edukacji cyfrowej seniorów w Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” jest dofinansowany ze środków Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]