CYFROWE POGOTOWIE DLA SENIORÓW już działa!

CYFROWE POGOTOWIE DLA SENIORÓW już działa!

Data publikacji: 2021-11-30

W ramach projektu CYFROWY SENIOR po każdym z warsztatów przewidziano indywidualne doradztwo dla seniorów w zakresie kompetencji cyfrowych tzw. CYFROWE POGOTOWIE DLA SENIORÓW. Doradztwo odbywa się w formie zdalnej – seniorzy mogą skorzystać z pomocy eksperta z wykorzystaniem komunikatora online lub telefonicznie (do wyboru przez seniora). Numer telefonu dla teleporad:  530 811 000. Link do komunikatora online wysyłamy po telefonicznej prośbie seniora.

Pomoc dla seniorów może dotyczyć indywidualnego wsparcia w codziennych czynnościach realizowanych przez internet np. komunikatory m.in. Messenger/WhatsApp, social media m.in. Facebook, bezpieczeństwo w sieci, korzystanie z publicznych usług e-zdrowia (w tym Internetowe Konto Pacjenta - IKP), korzystanie z usług e-administracji m.in. z wykorzystaniem profilu zaufanego, uczestnictwo online w procedurach konsultacji społecznych i budżetów obywatelskich.

Przewidziano 10 godzin wsparcia w formie zdalnej. Seniorzy będą mieć czas by spróbować swoich sił w wykorzystaniu wiedzy i umiejętności przekazanych podczas warsztatów – jeśli będzie potrzeba dodatkowej pomocy każdy uczestnik może zgłosić się o wsparcie eksperta właśnie w ramach sesji zdalnego doradztwa bezpośredniego. Dzięki temu uczestnicy projektów mogą czuć się prowadzeni „krok po kroku” z odpowiednim wsparciem ekspertów. Wsparcie zdalne przyczyni się do utrwalenia wiedzy i umiejętności seniorów oraz zwiększenia trwałości rezultatów warsztatów.

Terminy sesji doradztwa CYFROWE POGOTOWIE DLA SENIORÓW:

  • 15 grudnia 2021r. w godzinach 8.00 - 13.00 - telefon: 530 811 000
  • 22 grudnia 2021 r. w godzinach 8.00 - 13.00 - telefon: 530 811 000

Sesje doradztwa organizuje Stowarzyszenie Metropolia Poznań w związku z realizacją projektu pt. „CYFROWY SENIOR – Program edukacji cyfrowej seniorów w Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” dofinansowanego ze środków Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]