Nowy klub dla seniorów w Poznaniu

Nowy klub dla seniorów w Poznaniu

Data publikacji: 2023-05-02

W Poznaniu rozpocznie swoją działalność kolejne miejsce dla starszych mieszkańców miasta. Tym razem to Klub Seniora i Seniorki przy Teatrze Polskim. Zapisy ruszają 8 maja.

Nowy klub jest inicjatywą poznańskiego teatru, realizowaną we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych. To propozycja dla osób w wieku 60+. 

Zapisy ruszają 8 maja - wystarczy zadzwonić pod numer 61 852 56 27, podać imię, nazwisko i zadeklarować chęć udziału.

Pierwsze, inauguracyjne spotkanie, zaplanowane jest na 17 maja, na godz. 12.00 w Teatrze Polskim w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona.

Kluby Seniora to miejsca spotkań starszych osób. Są to grupy nieformalne, tworzone spontanicznie i prowadzone przez samych seniorów, choć najczęściej wspierane przez jednostki, przy których powstają. Większość klubów funkcjonuje przy organizacjach pozarządowych, ośrodkach kultury, spółdzielniach mieszkaniowych lub radach osiedli czy parafiach. To miejsca, które mają integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo w pobliżu domu.

Jak można zostać członkiem klubu seniora? Jedynym uniwersalnym kryterium jest wiek - w zależności od klubu, zapraszane są do niego osoby powyżej 55. lub 60. roku życia. Ponadto niektóre grupy mają pewne ograniczenia - np. przyjmują tylko mieszkańców danego osiedla czy osoby, które w przeszłości wykonywały ten sam zawód (funkcjonują np. kluby dla emerytowanych nauczycieli). Najczęściej wystarczą jednak tylko dobre chęci i odrobina odwagi, aby zadzwonić do klubu lub pójść do niego po raz pierwszy.

Niektóre kluby pobierają składki członkowskie, które przeznaczane są na bieżącą działalność (np. zorganizowanie wycieczki). Taka opłata wynosi na ogół od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Jeśli klub prowadzi jakieś sekcje czy koła zainteresowań (np. szachy, gimnastyka, taniec, śpiew, nauka języków obcych, wycieczki itp.), ich uczestnicy czasem wnoszą dodatkową, niewielką opłatę za zajęcia.

Szczegółowe informacje o poznańskich klubach seniora można znaleźć w Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24.

Źródła: www.poznan.plDo prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]